Kategorie
Uncategorized

Układanie, łączenie zasypywanie czyli instalacja sztucznej trawy.

Przed rozpoczęciem pracy polecamy skonsultować projekt z firma zajmującą się układaniem sztucznych traw. Porada otrzymana od profesjonalistów często zaoszczędzi państwu czasu i pieniędzy.

Niżej zamieszczony opis instalacji sztucznej trawy ma charakter ogólny i dotyczy głownie projektów dekoracyjnych.

Jak przy każdym montażu zaczynamy od przygotowania podłoża. Miejsce montażu trawy może się odbyć na twardej powierzchni (drewno, bitumin, beton) bądź na miękkiej (ziemia). Dla obu wariantów musimy zacząć od wyrównania powierzchni jest bardzo ważne ponieważ rolki trawy syntetycznej są dość cienkie i każda nierówność będzie się odznaczała. Następnym krokiem jest oczyszczenie terenu tak aby nic „nie wyrosło” pod naszym pięknym trawnikiem. Jeżeli jest taka potrzeba stosujemy podkład w celach właściwego drenażu bądź nakładamy warstwę wyrównującą ze stabilizowanego piasku , ziemi lub żwiru.

Jak już pisaliśmy wcześniej montaż sztucznej trawy może odbyć się o dowolnej porze roku o ile temperatura otoczenia jest w granicach 5 stopni Celsjusza.

Posiadając już tak przygotowany teren oraz rolki syntetycznej trawy możemy zacząć układać trawę. Pamiętając o tym że podczas jej montażu rozwijając rolki równolegle musimy zwrócić uwagę na to, by włókna zwrócone były w tym samym kierunku. Przycinamy ją ostrym narzędziem zgodnie ze splotami.

Łączenie traw może odbywać się za pomocą 30 cm pasa flizeliny który jest układana pod trawa, i na niego stosuje się odporny na temperaturę klej. Pamiętając aby przestrzeń pomierzy rolkami była jak najmniejsza najlepiej w okolicy 2mm. Następnie, dociskamy obydwie rolki do flizeliny i obciążamy na czas zgodny z instrukcją producenta kleju.

Na zakończenie należało by trawę wyszczotkować układając w ten sposób włókna trawy w celu wypełniania piaskiem kwarcowym który dociąży trawę do podłoża,  uodporni włókna przed ugnieceniem,  a dodatkowo zmniejszy ryzyko ubytku włókien, co wydłuży okres użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.