Kategorie
Uncategorized

Padel – kort ze sztuczna trawą

Padel – czy ma szanse zaistnieć w Polsce?

Padel to gra dla fanów sportów rakietowych. Nawierzchnia kortu pokryta jest sztuczną trawą i otoczona ogrodzeniem z siatki – można ta dyscyplinę zatem opisać jako łatwiejszą i dynamiczniejszą wersję tenisa a ze względu na ogrodzenie może również przypominać squasha. Przy powierzchni około 200 m2 kort do gry w padel zajmuje minimalną przestrzeń w porównaniu np. z kortem tenisowym.

Sport ten bije rekordy popularności w Hiszpanii czy Włoszech gdzie klimat sprzyja obiektom sportowym bez zadaszenia z lekka konstrukcja odporną na każde warunki atmosferyczne. Czy zatem jest to sport przeznaczony tylko dla mieszkańców „ciepłych krajów” ? Otóż od kilku lat notuje się rosnącą popularność gry padle w Dani, Szwecji i Anglii a sama sport w ciągu ostatnich 5 lat osiągnął najwyższy wskaźnik wzrostu liczby członków i zawodników.

W Polsce od 2013 roku istnieje Polish Padel Federation, jest największą organizacją promującą i rozwijającą padel w Polsce. Na stronie federacji znajdziemy wszystkie informacje dotyczące polskiej ligi oraz gdzie znajdują się korty do gry.

Czemu Padel zyskuje taka popularność?

Na ten sukces może składać się kilka czynników:

– grać w padel można nauczyć się już po kilku lekcjach

– niewielkie rozmiary boiska i prosta konstrukcja pozwalają na szybką budowę kortów

– dość szybka stopa zwrotu z inwestycji – trzy korty do padla, na których gra 12 osób, mogą być wyposażone w tę samą przestrzeń zajmowaną przez jeden kort tenisowy.

– sztuczna trawa wytrzymuje do 5 lat użytkowania a koszty eksploatacyjne są bardzo małe

Dzięki temu, że padel staje się coraz bardziej rozpoznawany, powstaje więcej miejsc z kortami krytymi, tak że nawet niekorzystna pogoda nie jest już barierą dla uprawiania tego nietuzinkowego sportu.

We współpracy z Adidas Padel, Unisport i Green Turf oferuje korty do gry w padle z najnowszą technologią, a także unikalną ogólną koncepcję opracowaną, aby zapewnić nowo powstającym obiektom szybki start. Dowiedź się więcej o potencjale inwestycyjnym padla oraz o budowie kortów na stronie Green Turf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.