Kategorie
Uncategorized

Padel – sportem trzeciego tysiąclecia.

Pandemia Covid-19 zmieniła wiele planów jednakże nie spowolniła rozwoju sportu który jest coraz popularniejszy i zaczyna się o nim mówić w mediach na całym świecie.

Dla tych którzy nie wiedzą czym Padel i jak się w niego gra odsyłam do naszej strony gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje o tym sporcie.

Od wielu lat nasza firma Green Turf na terenie Skandynawii zajmuje się montażem sztucznych nawierzchni. Uczestniczymy w coraz większej liczbie projektów związanych z budową nowych kortów do tej gry. Dlatego jesteśmy wstanie zauważyć jak rosnąca popularnością w Dani cieszy się gra w Padla. Dowodem na to może stać się również fakt że łamach strony padeladdict czytamy

„zawodniczka Bea González , numer 7 na świecie, stanie za wizerunkiem ProPadel Denmark w swoim stroju w ramach umowy sponsorskiej zawartej z duńskim podmiotem.”

Kraje Skandynawskie zauważyły wielki potencjał tego sportu tworząc wspaniałą infrastrukturę – budując nowe hale lub korty całkowicie zadaszone. Dzięki czemu można z nich korzystać cały rok.  
Na mapie Polski pojawiają się również nowe obiekty gdzie można zagrać w Padla. Pojawia się wiele zapytań o postawienie kortów nad morzem czy w obiektach spa i hotelach. Bardzo małe wymiary kortu sprzyjają jego budowie zaś niskie koszty budowy przyciągają inwestorów.

Jedynym problemem może się okazać pogoda. Hiszpania czy Włochy nie mają z nią za problemów. Całoroczne słońce sprzyja nie zadaszonym obiektom. Aby korty do gry miał funkcjonować musi na „siebie zarabiać” – a więc powinien być otwarty cały rok. Nie jest to jednak problem którego nie można rozwiązać. Z pomocą przychodzą takie technologie jak hale łukowe lub hale pneumatyczne które dużo tańsze od klasycznej inwestycji w budowę hali. Więcej informacji o wariantach zadaszenia znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.