Kategorie
Uncategorized

Instalacja sztucznej trawy na boiskach sportowych – kiedy najlepiej to robić?

Zgodnie z tym co pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie o wadach i zaletach sztucznej trawy możemy być pewni że główną jej zaletą w porównaniu z trawą naturalną jest jej wytrzymałość ze względu na tygodniowy czas użytkowania oraz fakt że możemy na niej grać cały rok – bez dodatkowych kosztów jej utrzymania. Wśród wielu atutów, jakimi wyróżnia się sztuczna trawa jest też wyjątkowo łatwe jej utrzymanie.

Czy zatem można ją instalować w dowolnej porze roku?

Trzeba wziąć pod uwagę fakt że poprawnie wykonany proces montażu w znacznym stopniu wydłuża żywotność sztucznej trawy. Instalacja podlega wielu reżimom i wykonywana jest tak, aby spełnić wymogi, jakie stawia przed nim inwestor oraz użytkujący je zawodnicy dlatego instalacja sztucznej trawy powinna być zrobiona przez firmę posiadającą doświadczenie i wiedzę.

A więc kiedy można ją instalować?

Montaż sztucznej trawy powinien się odbywać się w temperaturze nie niższej niż 5 st. C, przy warunkach bezdeszczowych i umiarkowanej wilgotności. Niskie temperatury nie sprzyjają właściwemu naciągnięciu warstwy podkładowej zaś deszczowa pogoda uniemożliwia rozsypania w trawę suchego piasku kwarcowego.

Kładzenie sztucznej trawy na boiskach sportowych zazwyczaj zajmuje od dwóch do sześciu tygodni. W zależności od sportu i planowanej eksploatacji, wyboru dokonać należy między określonymi rodzajami podłoża, wypełnienia (piasek, guma) oraz włókien sztucznej trawy.

W skrócie cały proces instalacji można opisać w 5 krokach:

Krok 1. Konsultacja projektu boiska z ekspertem od sztucznej trawy

Krok 2. Roboty ziemne

Krok 3. Ułożenie warstwy przepuszczającą wodę, aby dopasować ją do wymagań sportowych i klimatycznych

Krok 4. Rozwijanie instalacja sztucznej murawy

Krok 5. Wypełnij piaskiem i / lub wypełnieniem gumowym (chyba że zdecydowałeś się nie wypełniać sztucznej murawy)

Dobra konserwacja jest podstawą do utrzymania doskonałych warunków sportowych. Zespół serwisowy Green Turf opracuje z Tobą plan konserwacji, abyś dokładnie wiedział, z czym się zmierza i kiedy możesz oczekiwać od nas profesjonalnej opieki.

Podsumowując – na instalację sztucznej trawy zawsze jest czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.