Kategorie
Uncategorized

Padel w Polsce

Padel to gra w piłkę rakietową, na którą duży wpływ ma tenis i squash. Jednym z czynników, który napędza rosnącą popularność padla, jest jego prostota. Ta aktywność nie wymaga dużych zdolności sportowych lub technicznych, aby ją uprawiać, a mimo to oferuje poziom konkurencyjności niezbędny dla tych, którzy ją opanują. Ponadto wspierał działalność społeczną, ponieważ jest to świetna okazja do poznania nowych ludzi lub zabawy z przyjaciółmi i rodziną.

Według Polskiej Federacji Padla w Polsce jest obecnie 21 obiektów do gry w padla. Większość z nich znajduje się w Warszawie pozostałe zlokalizowane są w centralnej i południowej części Polski. Dane te tylko szacunkowo przedstawiają obecny stan na rok 2021. Wiele kortów nie jest uwzględnionych ze względu na swój „mniejszy charakter” – ponieważ często stanowią dopełnienie dla klubów tenisowych.

Niestety na ten moment nie ma żadnych danych o tym, jak szybko ten sport się rozwija. Wszystkie prognozy mogą być oparte wyłącznie na prognozach w wynikach Google i szumie w mediach społecznościach.

Nie mniej jednak coraz więc firm w Polsce jest zainteresowanych budową kortów do gry. Analizując dane ze Szwecji wynika że w 2019 istniało 717 kortów do padla, głównie w Sztokholmie i Göteborgu oraz w ich okolicach. Oczekuje się, że całkowita ich liczba gwałtownie wzrośnie w 2021 r. nawet dwóch tysięcy.

Jednakże końcówka roku 2021 oraz początek 2022 to mocne podwyżki cen surowców oraz ich dostępności. W praktyce przełożyło się to na opóźnienia w produkcji i dostępności. Główni producenci kortów do gry miedzy innymi Adidas Padel, Italian Padel czy Sky Padel podnosząc znacząco ceny przyczynili się do powstania licznej konkurencji co z pewnością zwiększy zainteresowanie tym sportem.

Bardzo zależało nam aby w województwie zachodniopomorskim powstały pierwsze korty do gry w padel. Postawiliśmy sobie za cel wybudowanie w naszym rodzimym mieście w Szczecinie centrum do gry w Padel. Po kilku tygodniach pracy Pracownia Projektowa Puzzle zaprezentowała nam pierwsze wizualizacje naszego indywidualnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.